Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Vítejte na stránkách skupiny Jääääär

O skupině

Jak to s námi Jääääär ?

 

Skupina Jääääär (čti "jééééér") byla založena na podzim roku 2006 několika členy vokálně-instrumentálního souboru Lusatia consort v severočeském Cvikově. Zabývá se interpretací především gotické hudby z celé Evropy, nicméně na jejích koncertech můžete zaslechnout i skladby lidové, či chcete-li etnické. Díky jejím rozličným písním mohou posluchači navštívit nekonečné lesy chladné Skandinávie, magická vřesoviště francouzské Bretaně, mohutné středověké hrady, stejně jako rozpálený Balkán. Na svých koncertech vystupuje v dobových kostýmech a hraje na repliky středověkých a lidových nástrojů. Jejími členy jsou mladí energičtí lidé, kteří do svých skladeb vkládají notnou dávku entusiasmu. 

Kromě vystoupení v Česku, kde kapela hraje především na různých festivalech či slavnostech, většinou s tématikou historie, koncertuje Jääääär také v zahraničí. Za sebou má již vystoupení v Německu, Polsku, Maďarsku, Slovinsku a také Chorvatsku.

Každý rok se navíc v našem "domovském" Cvikově koná festival Baraban Etnofest, kterého se nejen účastníme jako vystupující, ale jakožto členi občanského sdružení Lusatia consort o. s., které festival pořádá, se také podílíme na jeho organizaci. Více informací o Baraban Etnofestu, na kterém se kromě českých kapel pokaždé představí i pár těch ze zahraničí, naleznete na stránkách www.baraban.wbs.cz.  

Kapela začínala hrát pod názvem "Sine nominis in temporis hodie" ("V současné době bez názvu"), který byl však brzy změněn na "Jäääär" (se čtyřmi "ä"), což znamená estonsky "okraj ledu". Poté, co jsme se však dozvěděli, že skupina s tímto názvem již v Estonsku existuje, byli jsme nuceni si jedno "ä" do názvu přidat.

Jääääär je skupinou s nejvíce "ä" za sebou na světě. (To jsme si sice nikde oficiálně neověřovali, ale nepředpokládáme, že by se našli nějací větší "blázni", kteří by si dali do názvu kapely písmen "ä" víc.)   

   

TOPlist